Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndëshkoi Tiranën, Mihana: I lumtur për fitoren, këtë gol ia dedikoj Raphael Dwamenas

Shkruar nga NEWSPORT
Ndëshkoi Tiranën, Mihana: I lumtur për fitoren, këtë

Erzeni mori një fitore të rëndësishme  ndaj Tiranës. Heroi i shijakasvë ishte Redon Mihana, i cili shënoi golin vendimtar për të tijtë.

Pas ndeshjesh, sulmuesi theksoi se ishte shumë i lumtur për golin dhe fitoren. Ndërsa kishte një dedikim special për golin e sotëm, zgjodhi t’ia dedikojë Raphael Dëamenas, që u nda nga jeta më 11 nëntor, pas atakut kardiak që pësoi në fushën e lojës.

Goli dhe fitorja? I Lumtur për fitoren. Kisha 12 ndeshje që nuk ndihmoja ekipin em gol. Shumë i lumtur për fitoren

Ndihesh i sforcuar? Nuk ndihej, edhe pse sjam një sulmues 9-tësh. Shumë shpoejt do ta kemi një të tillë, në fakt n aka ardh, presim federimin.

Tirana iu imponoi të tërhiqeshit mbrapa? Jo e kishim ditur. Ka lojtarë të mirë individualisht dhe japoin shumë. Ka lojtarë që të hapin probleme.

Kujt ia dedikon golin? Golin ia dedikoj Raphael Dwamenas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga