Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ndeshja e bamirësisë për viktimat e përmbytjeve, FSHF donacione për Slloveninë

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshja e bamirësisë për viktimat e përmbytjeve, FSHF

Sllovenia u godit nga një katastrofë natyrore teksa shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan përmbytje të mëdha të cilat sollën edhe fatalitete të mëdha metë paktën 3 viktima deri tani dhe mijëra njerëz të cilët janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre.

UEFA ka vendosur të zhvillojë një ndeshje bamirësie me legjenda të futbollit në mënyrë që të mbledhë para të cilat do të dhurohen për t’i ardhur në ndihmë viktimave dhe të prekurve nga kjo katastrofë. Edhe Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë kontributin e saj simbolik teksa presidenti Armand Duka, me një postim në rrjete sociale, zbulon se ka dhuruar donacione financiar në ndihmë të viktimave.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga