Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Nderim Nexhipi ikën nga Shkëndija, Superliga destinacioni i ri

Shkruar nga NEWSPORT
Nderim Nexhipi ikën nga Shkëndija, Superliga destinacioni i ri

E ardhmja e ish-kapitenit të Partizanit, Nderim Nexhipit, mund të jetë sërish në Superligën shqiptare. "Panorama Sport" shkruan se mesfushori me shumë përvojë ka mbyllur aventurën me Shkëndijën e Tetovës dhe tani po mendon për skuadrën e re, që me shumë gjasa mund të jetë shqiptare dhe kuptohet që të kuqtë janë në “pole position”. Nexhipi  është aktivizuar në Shqipëri me Partizanin për disa sezone dhe është një nga idhujt e tifozërisë së kuqe, ndërkohë që ka pasur një aventurë të shkurtër edhe me Flamurtarin. Nuk është çudi që për të futet në garë edhe ndonjë skuadër tjetër e Superligës.

Tags:

VENDI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga