Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nderim Nexhipi nuk “harron” shqiptarët, transferon sulmuesin e Kosovës tek klubi turk

Shkruar nga NEWSPORT
Nderim Nexhipi nuk “harron” shqiptarët, transferon sulmuesin e

Nderim Nexhipi, drejtori sportiv i ekipit turk të Manisa, vazhdon që të punojë në merkato për të përforcuar ekipin. Së fundi Nexhipi ka arritur që të afrojë në ekip një sulmues shqiptar.

Jetmir Topalli është lojtari më i ri i Manisa. Sulmuesi la ekipin tjetër turk të Istanbulspor, për tu bashkuar me Manisa. Një afrim mjaft i mirë nga Nexhipi, synimi i të cilit është të krijojë një ekip pët tu ngjitur në elitën e futbollit turk, pasi kujtojmë që Manisa është në Kategorinë e Parë.

Topalli gjithashtu duket mjaft i lumtur dhe optimist për këtë transferim.

“Erdha këtu për kampionat. Do të punojmë dhe do t’ia arrijmë qëllimit”, tha sulmuesi nga Kosova në prezantimin e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga