Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ndaj Sassuolos luan të ardhmen, Pioli në “fije të perit”

Shkruar nga NEWSPORT
Ndaj Sassuolos luan të ardhmen, Pioli në “fije të

Milani nuk po kalon një moment të mirë këtë sezon, me kuqezinjtë që kanë shumë oshilacione. Stefano Pioli nuk poi a del dot të rikthejë skuadrën që të ketë stabilitet dhe në këtë mënyrë e ardhmja e tij po vihet në dyshim.

Në fakt timonieri rrezikon edhe shkarkimin dhe ndeshja e ardhshme ndaj Sassuoloës duket si shansi i “fundit” për të për të qëndruar në krye të skuadrës italiane. Pioli e di mirë rëndësinë e një ndeshje të tillë dhe në “San Siro” do të luaj për të ardhmen, e cila ëhstë në “fije të perit”.

Në 17 ndeshje në këtë sezon, Milan ia ka dalë të sigurojë 33 pikë. Kuqezinjtë kanë shënuar 31 gola dhe kanë pësuar 20 të tillë, teksa mbajnë vendin e 3-të në kampionat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga