Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Munguan në derbi, në transfertën kurbinase Orges SHEHI ka udhëtuar me dy “armë” më shumë

Shkruar nga NEWSPORT
Munguan në derbi, në transfertën kurbinase Orges SHEHI ka

Tirana ka udhëtuar në Laç ditën e sotme për të sfiduar vendasit në kuadër të javës së 34-të të Abissnet Superiore. Duke nisur që nga ora 16:00 bardheblutë do të luajnë gjithçka për gjithçka për të siguruar fitoren.

Një 3 pikësh që do t’i çonte kryeqytetasit më afër titullit, teksa aktualisht mbajnë edhe vendin e parë në renditje me 60 pikë, 2 më shumë se rivali i tyre i përjetshëm, Partizani. Një sfidë që bëhet më e lehtë për Orges Shehin, i cili ndaj Laçit i janë rikthyer dy titullarët, të cilët munguan në derbi.

Bëhet fjalë për Florent Hasanin dhe Ardit Hilën, të cilët do të marrin edhe vendin e tyre në formacion në sfidën e sotme, ndërsa sa i takon Behiratches vazhdon të jetë i pezulluar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga