Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mosmarrëveshjet me Zekic, zbulohen prapaskenat e largimit të Bruno Telushit

Shkruar nga NEWSPORT
Mosmarrëveshjet me Zekic, zbulohen prapaskenat e largimit të Bruno

Pak ditë më parë nga skuadra e Partizani është larguar Bruno Telushi. Kapiteni i demave ndau rrugët me të kuqqtë pas ndeshjes së zhvilluar në Champions ndaj Bate Borisov. Klubi njoftoi largimin e tij pa bërë akoma 1 muaj nga rinovimi i kontratës mes tyre.

Gjithçka ka nisur para ndeshjes me Baten, pasi në seancat stërvitore, Telushi ka kuptuar qqë nuk është i preferuari i Zoran Zekic, me të cilin më pas ka bërë edhe një bisedë, e cila nuk ka shkuar ashtu siç palët kanë dëshiruar.

Pas kësaj bisede mesfushori është rikthyer në stërvitje, po jo edhe shumë i qetë, pasi lojtari ka kërkuar të ketë në skuadër një rol kryesorë. Duke parë “kokëfortësinë” e Telushit, Zekic bëhet e ditur se i ka kërkuar klubit që kjo situatë të zgjidhet menjëherë.

Lojtari ka qenë i vendosur për të kërkuar një rol protagonisti në skuadër dhe as në bisedën me drejtuesit nuk është mundur të gjendet një gjuhë e përbashkët, me palët që në një “zë” kanë shprehur dëshirnë për të ndarë rrugët mes tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga