Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

MILIONA euro për titullin dhe Europën, PARTIZANI fiton shumën marramendase (SHIFRAT)

Shkruar nga NEWSPORT
MILIONA euro për titullin dhe Europën, PARTIZANI fiton shumën

Partizani ai doli të fitonte titullin kampion në Superiore për këtë sezon. Një triumph që padiskutimmështë shumë i rëndësishëm për të kuqtë pasi fitimet janë të mëdha.

1 milionë euro pritet të marrë Partizani në rast të fitimit të titullit kampion dhe pjesmarrjes në Champions League, të cilat janë të ndara si më poshtë:

810 mijë euro marrin Demat nga UEFA për pjesamarrjen në Champions, edhe në rast se humbasin. 260 mijë euro dhurohen nga UEFA për ekipet që nuk mund të marrin pjesë në grupet e kompeticioneve të saj, ndërsa 350 mijë euro afrohen në rast se eliminohen.

Gjithashtu 200 mijë euro të tjera do të marrin kryeqytetasit, ku 100 mijë euro jepen për pjesmarrjne në turin e parë kualifikues në Champions dhe 100 mijë euro të tjera  për pjesëmarrjen në turin e dytë kualifikues të Conference League.

Kësaj shume do i shtohen edhe 80 mijë euro si shpërblim nga FSHF-ja për titullin kampion dhe në fund edhe 150 milionë lekë të tjera do të jepen nga Bashkia e Tiranës. Shifra të konsiderueshme për demat që mbushin arkat e klubit, ndërsa do të kenë mundësi të bëjnë edhe afrime cilëore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga