Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Milanisti i jep vendin e tretë Kolumbisë, USA jashtë podit

Shkruar nga NEWSPORT
Milanisti i jep vendin e tretë Kolumbisë, USA jashtë podit

Ndeshja për vendin e tretë në Kampionatin e Amerikës mes vendësve dhe Kolumbisë, është vendosur nga një gol i shënuar nga Karlos Baka, sulmuesi i Milanit. Ai ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 31-të dhe ky gol ka mbetur në fuqi deri në fund, pasi djemtë e trajnerit Jurgen Klinsman nuk kanë mundur të barazojnë. USA mbetet jashtë podit, ndërsa pas mesnate luhet finalja mes Argjentinës dhe Kilit, ku shanset më të mëdha i ka Mesi dhe shokët e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga