Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Mësova nga historia dhe madhështia e Flamurtarit”, lamtumira e Troisit: Zoti ju bekoftë në udhëtimin drejt Superiores

Shkruar nga NEWSPORT
“Mësova nga historia dhe madhështia e Flamurtarit”,
Marcello Troisi dha dorëheqjen nga Flamurtari pas humbjes së fundit me Dinamon. Nëpërmjet një posti në llogarinë e tij në Instagram, tekniku brazilian, jep lamtumirën e tij dhe falenderon presidentin për mudnësinë e dhënë. Troisi i uron fat edhe trajnerit të ri që do ta zëvëdnësojë dhe shpreson që skuadra të ngjitet në Superiore. “Dua të falënderoj presidentin për ftesën dhe për mundësinë për të stërvitur një ekip me madhështinë e tij, historinë e tij si Flamurtari, ishte një kohë për të mësuar shumë. Siç e kam thënë disa herë, ka gjëra dhe njerëz që ne nuk mund t’i kontrollojmë, që nuk mund t’i tregojmë, bindim dhe të besojmë se ka një rrugë tjetër. Në mënyrë që me të vërtetë të dëshironi të ndryshoni dhe të evoluoni drejt dimensionit të klubit, është thelbësore që të gjithë pa përjashtim të udhëtojnë me të njëjtin besim dhe dëshirë në të njëjtën rrugë. Faleminderit të gjithëve që morën pjesë në ardhjen time në klub. Unë dua t’i uroj fat dhe sukses kolegut tim të ardhshëm dhe çdo lojtari. Zoti ju bekoftë dhe ju ruajtë në udhëtimin tuaj drejt Superiores. Për sfidat e reja, unë eci përpara me të njëjtën kompetencë, pasion dhe përkushtim për atë që dua më shumë, Futbollin. Përqafime Marselo Troisi”
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga