Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mesfusha lë të për të dëshiruar, Dinamo me sytë nga merkatoja

Shkruar nga NEWSPORT
Mesfusha lë të për të dëshiruar, Dinamo me sytë

Dinamo është shumë larg pritshëmrive të fillim sezonit. Blutë aktualisht mbajnë vendin e fundit në tabelën e klasifikimit me 12 pikë pas 12 javësh.

Pas largimit të Luigi Di Biagios skuadra ka rë në duart e Dritan Mehmetit, me këtë të fundit që ka marrë përsipër të rikthejë rezultatet pozitive. Blutë që tani kanë nisur të mendojnë që tani për merkaton e janarit, ku dëshirojnë të përforcohen me element cilësorë.

Mesfusha është reparti ku do të fokusohen më shumë drejtuesit, pasi kërkojnë lojtarë me eksperiencë dhe talent për të manovruar gjithë 90-të minutat. Momentalisht nuk ka emra konkret, por mesi i fushës do të jetë nga të parët reparte që do të përforcohet.

Gjithashtu drejtuesit kërkojnëe që të afrojnë në skuadër lojtarë shqiptarë, pasi aktualisht pjesë e “BVluve” janë plot 7 të huaj. Gjithashtu futbollistët që e njohin futbollin shqiptarë e kanë më të lehtë edhe përshtatjen me skuadrën. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në merakton e dimrit dhe cilët do të jenë lojtarët që do të bëhen pjesë e “Nëndetëses”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga