Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

ZYRTARE/ E kërkonte gjysma e skuadrave, Shkëndija mbush ‘arkat’ e klubit të Superiores

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ E kërkonte gjysma e skuadrave, Shkëndija mbush
Shkendija

Aleksandër Trumçi është zyrtarisht një futbollist i Shkëndijës. Lajmi i konfirmuar prej kohësh zyrtarizohet edhe nga vetë klubi tetovar që prezanton mbrojtësin në zyrat e klubit.

“Aleksander Trumçi është lojtar i ri i Shkëndijës. Kuqezinjtë përforcojnë repartin defanziv me angazhimin e mbrojtësit të djathtë, Aleksander Trumçi”, njofton klubi.

Për shërbimet e lojtarit, Shkëndija do të paguaj 50 mijë euro në arkat e Bylisit. 23 vjeçari pasi kaloi me sukses ekzaminimet mjekësore ka firmosur kontratë për huazim 6 mujor, me të drejtë blerje në janar kur pritet të firmoset për 2.5 vite.

Trumçi është që dy vjet një atraksion në merkato dhe shumë prej klubeve të elitës ishin të interesuara për shërbimet e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shkëndija Football Club (@fcshkendija)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga