Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

E KRYER/ Ernest Gjoka kthehet në pankinë, merr drejtimin e bardhebluve të kryeqytetit

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Ernest Gjoka kthehet në pankinë, merr drejtimin e bardhebluve
Ernest Gjoka

Ernest Gjoka do të marrë sërish drejtimin e një skuadre shqiptare. Trajneri 54-vjeçar pritet të hedh nesër firmën te skuadra e Shkupit, që synon titullin kampion.

Rezultatet zhgënjyese në javën e fundit, kanë detyruar klubin të ndryshojë stafin. Bardheblutë e kryeqytetit në Maqedoninë e Veriut, mbajnë vendin e dytë në kampionat.

Të parin e gëzon Struga aktualisht me 3 pikë më shumë. Kanë mbetur dhe 5 javë nga fundi, ndërsa fitorja e titullit është objektivi kryesor.

Gjoka është pa skuadër prej verës së vitit të kaluar. Është Ohod Club skuadra e fundit që ka qëndruar në krye të stolit.  

Në Maqedoninë e Veriut ka eksperiencë te Shkëndija. Atje kujtojmë se qëndroi nga tetori i vitit 2019 dhe deri në verën e vitit 2021. Gjatë sezonit të dytë ia doli të fitojë dhe titullin kampion.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga