Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Dëmtimi i prish punë, futbollisti shqiptar largohet nga grumbullimi i kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Dëmtimi i prish punë, futbollisti shqiptar largohet nga grumbullimi i
Maqedonia e Veriut

Enis Bardhi lë grumbullimin e kombëtares maqedonase për shkak të një dëmtimi. Futbollisti me origjinë shqiptare që përfaqëson Maqedoninë e Veriut nuk do të mund të japë kontributin e tij në dy sfidat miqësore të muajit qershor.

Lajmi ëhstë zyrtarizuar nga Federata Maqedonase e Futbollit nëpërmjet një komunikate. Shkak ëshbtë bërë një dëmtim që futbollisti ka pësuar në ndeshjet e fundit me Trabzansporin në kampionatin turk.

Bardhi ka një dëmtim në ligamentet e nyjes së këmbës së djathtë. Futbollisti ka nisur fazën e rikuperimit. Kujtojmë se Maqedonia e Veriut do të luajë ndaj Kroacisë me 3 qershor dhe ndaj Çekisë me 10 qershor.

Dëmtimi i prish punë, futbollisti shqiptar largohet nga grumbullimi i
Enis Bardhi

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga