Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Luzi nis përgatitjet me trajnerin Stojku, me ekipin bashkohen edhe 3 afrimet e reja

Shkruar nga NEWSPORT
Luzi nis përgatitjet me trajnerin Stojku, me ekipin bashkohen edhe 3

Luzi 2008 ka nisur zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri. Kavajasit zbritën ditën e sotme në fushë duke nisur fazën përgatitore për sezonin e ri.

Presidenti Albert Lushnja kërkon një skuadër kompetitive, njëjtë si ajo e këtij viti që arriti një sukses duke qenë vetëm 1 fitore larg finaleve të Play-Off.  Një sezon i kënaqshëm duke ditur që vinin nga Kategoria e Dytë.

Përgatitjet fillojnë me trajnerin e ri dhe i përzgjedhuri i presidentit është Gerson Stojku, një emër i ri në botën e trajningut por që ka fituar besimin e kreut të klubit. Stojku ka nisur nga puna ku është takuar ballë për ballë me lojtarët.

Me skuadrën janë bashkuar edhe 3 lojtarët e rinj. Michael Akpa, Emmanuel George dhe Peter Mandela Itodo janë afrimet e Luzit por jo të fundit pasi do të ketë sërish ndërhyrje, por jo të mëdha. Drejtuesit kanë ruajtur 90% të grupit që korri sukses vjet dhe do të tentoi të bëjë akoma më mirë në sezonin e ri.

[gallery jnewsslider="true" ids="700223,700224,700225,700226"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga