Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Luhen dy çerekfinalet e kthimit, mësohen gjyqtarët që do të vendosin drejtësi në Tiranë dhe Rrogozhinë

Shkruar nga NEWSPORT
Luhen dy çerekfinalet e kthimit, mësohen gjyqtarët që do

Në orën 13:30 dhe në orën 17:00 do të luhen çerekfinalen e kthimit. 4 ekipe do të luftojnë mes tyre për dy biletat e gjysmëfinales, teksa në fushë do të zbresin Partizani, Egnatia, Kukësi dhe Laçi.

Në orën 13:30 në “Rrogozhinë” sfidohen Egnatia dhe Laçi, me sfidën e parë që ka përfunduar në favor të “djemve” të Edlir Tetovës. Ndërkohë në orën 17:00 në “Arenën e Demave” sfidohen Partizani dhe Kukësi, me demat që kanë triumfuar 1-0 në ndeshjen e parë mes tyre.

Për këto dy takime që janë mjaft të rnëdësishme për objektivta e skuadrave janë mësuar edhe gjyqtarët që do të vendosin drejtësi. “Neësport” ka mësuar edhe emrat e tyre.

Ndeshjet dhe arbitrat:

EGNATIA – LAÇI

Arbitër kryesorë: Eldorjan Hamiti

Asistent 1: Elvis Gjoka

Asistent 2: Rejdi Zajimi

Arbitër i 4: Erjon Bastari

VAR: Juxhin Xhaja

AVAR: Adrian Beqiraj

 

PARTIZANI – KUKËSI

Arbitër kryesorë: Laver Alla

Asistent 1: Devis Korreshi

Asistent 2: Marjus Qose

Arbitër i 4-të: Klodian Shahini

VAR: Klodian Prenga

AVAR: Daniel Vrapi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga