Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

LUFTËTARI dhe FLAMURTARI kënaqen me nga 1 pikë, vlonjatët "kërcënojnë" SKËNDERBEUN

Shkruar nga NEWSPORT
LUFTËTARI dhe FLAMURTARI kënaqen me nga 1 pikë, vlonjatët

Luftëtari-Flamurtari 0-0 (FT)

Stadiumi "Luftëtari"

Ora 14:00

Luftëtari: Ruçi, Rapa, Hoxha, Koconis, Xhekson, Ramadani, Aleksi, Açka, Oshafi, Fili, Dunga Trajner: Julian Ahmataj

Flamurtari: Koliçi, Liçaj, Pollozhani, Veliu, Kotobelli, Rapaj, Mustafi, Musta, Torasa, Kale, Batha Trajner: Ilir Daja

Komenti minutë pas minute:

90'+3 - Mbaron takimi në Gjirokastër. Luftëtari dhe Flamurtari kënaqen me barazim.

90'- Arbitri i katërt akordon 3 minuta shtesë.

87'- Aleksi shpërdoron rast për golin vendimtar. Mesfushori sheh nga qielli i dëshpëtuar.

80'- Daja ul Bathën për Sukajn.

78'- Liçaj mban topin dhe fiton faull për Flamurtarin.

71'- Ramadani rrëzon Torassën brenda zonës së Luftëtarit. Arbitri nuk pranon pretendimet për penallti të Flamurtarit dhe vazhdon lojën.

70'- Luftëtari merr faull. Topi i larguar goditet shumë keq nga Ramadani. Rezultatit mbetet ende 0-0.

46'- Fillon pjesa e dytë.

45'+3- Mbyllet pjesa e parë në barazim 0-0.

45'+2-Torassa pengon lojtarin e Luftëtarit.

46'- Arbitri i katërt akordon 3 minuta shtesë.

45'- Cale ndëshkohet me karton të verdhë për kundërpërgjigje ndaj tifozëve të Luftëtarit. Daja acarohet me arbitrin e katërt.

40'- Fili depërton në zonën e Flamurtarit, Pollozhani e ndalon dhe Fili bie. Arbitri nuk akordon penallti për gjirokastritët.

35'- Mbrojtësi Kocionos mjekon hundën dhe kthehet në lojë.

30'- Ruçi kërkon ndihmën mjekësore. Portieri i Luftëtarit rikuperon veten.

28'- Fili e ka në dorë golin, por sulmuesi ia dërgon topin në dorë Koliqit.

24'- Cale i rrëmben topin Ramadanit. Braziliani gjuan pa forcë dhje Ruçi ndalon goditjen.

22'- Aksion model i gjirokastritëve. Dunga i prin kundërsulmit dhe Açka ia pason Oshafit. I riu nuk godet si duhet.

20'- Luftëtari provon sërish të shënojë. Krosi përfundon në duart e Koliqit.

12'- Ramadani shtrihet në fushë. Topi i Mustës e godet fort në Kokë.

9'- Veliu shkakton faull ndaj Luftëtarit.

5'- Provon dhe Rustem Hoxha me gjysmërofeshatë. Topi fluturon mbi portën e Koliqit.

3-Kërcënon Fili. Luftëtari i afrohet golit.

1'-Fillon takimi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga