Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lionel Messi flet për aventurën te Inter Miami: Jam gati, mentaliteti im nuk ndryshon

Shkruar nga NEWSPORT
Lionel Messi flet për aventurën te Inter Miami: Jam gati, mentaliteti

Lionel Messi ka zbarkuar në Amerikë, ku do të vazhdojë karrierën te Inter Miami. Argjentinasi ishte i dhoqëruar nga familja e tij, me të cilët do të zhvendosen për të jetuar në Miami.

Prezantimi i kampionit të botës do të bëhet ditën e diel, ndërsa debutimi zyrtar me shumë gjas do të ndodhë më 21 korrik në një ndeshje për Kupën e Ligës me një ekip meksikan.

 “Jemi shumë të kënaqur me vendimin që morëm. Unë jam i përgatitur dhe i gatshëm të përballoj këtë sfidë të re, këtë ndryshim. Mentaliteti im nuk do të ndryshojë, do të mundohem gjithmonë të bëj më të mirën për veten time dhe për klubin dhe të vazhdoj me një performancë maksimale”, tka theksuar Messi në një intervistë për “TV Publica”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga