Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Legjendat e futbollit sfidojnë UEFA-n, shpallin golin më të bukur

Shkruar nga NEWSPORT
Legjendat e futbollit sfidojnë UEFA-n, shpallin golin më të bukur

Paneli i specialistëve të UEFA-s i përbërë nga 13 persona ka zgjedhur golin e Xherdan Shqirit si më të bukurin e EURO 2016. UEFA shpalli me votat e fansave golin e hungarezit Gera si më të bukurin, por sipas ekspertëve, goli më i vështirë dhe më i bukur për tu realizuar ishte ai i kosovarit në ndeshjen Zvicër-Poloni.

Më pas në radhë vijnë golat e Robson-Kanu i Uellsit në ndeshjen ndaj Belgjikës dhe ai i Dimitri Pajet ndaj Rumanisë.

“Vëzhguesit kanë admiruar jo vetëm aftësitë akrobatike të Xherdan Shaqirit por edhe kontaktin e tij me topin. Ishte gol i jashtëzakonshëm dhe një nga momentet kyçe të Euro 2016”, thotë vlerësimi për golin e Shaqirit.

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga