Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Lajmi i fundit/ "Plisat" e Prishtinës dhe "West Boys" të Tiranës, provokojnë "Vllaznit Ultras" në Shkodër?

Shkruar nga NEWSPORT
Lajmi i fundit/ "Plisat" e Prishtinës dhe "West Boys"

Ndërkohë që kanë mbetur edhe pak orë deri në startin e takimit miqësor, Shqipëri-Marok, duket se atmosfera e sfidës që do të inagurojë stadiumin "Loro Boriçi" mund të prishet nga ndonjë incident i mundshëm mes tifo-grupeve shqiptare.

Të paktën një aludim i tillë ka nisur të shpërndahet në internet, ku ngrihet pyetja nëse "Plisat" e Prishtinës dhe tifo-grupi i Tiranës "Wet Boys 86" do të provokojnë grupimin e tifozëve të Vllaznisë, "Vllaznit Ultras" duke vendosur simbolet e tyre në muret e kalasë së Shkodrës, "Rozafa".

Nuk dihen informacione të tjera, mbi këtë aludim, i cili niset edhe nga marrëdhëniet jo të mira që kanë pasur në vitet e fundit mes tifozërisë së Tiranës dhe asaj të Vllaznisë.

[gallery columns="1" size="full" ids="31518"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga