Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Lajme të mira për Gjimshitin, Gasperini tregon kur do të jetë i gatshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Lajme të mira për Gjimshitin, Gasperini tregon kur do të

Atalanta do të ndeshet me Fiorentinën ditën e dielë(2 tetor) në orën 18:00, takimi i vlefshëm për javën e 8 të Serie A. Në deklaratën për shtyp ka folur tekniku italian i bergamaskëve Gasperini. 64 vjeçari ka bërë një përmbledhje të përgjithëshme ku tregon situatën e ekipit dhe lojtarët e dëmtuar.

Një nga lojtarët që do të mungojë është qendërmbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti. Gasperini u shpreh: “Gjimshiti ka nisur të stërvitet, ai do të jetë i gatshëm për ne pas 15-20 ditësh, Zapata do të bëjë disa teste sot për të parë në qoftë se është i gatshëm për stërvitje. Zappacosta ka probleme muskulare nga miqësorja e fundit. Scalvini është rikuperuar dhe Demiral ka zhvilluar stërvitjen e parë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga