Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lajme të këqija për Napolin, Osimhen mund të humbas ndeshjen ndaj Interit

Shkruar nga NEWSPORT
Lajme të këqija për Napolin, Osimhen mund të humbas ndeshjen

Napoli ka zhvilluar sot seancën stërvitore për ndeshjen e rradhës në kampionat ndaj Interit. Por ajo që bie në sy gjatë stërvitjes së sotme mungontë qendër sulmuesi, Victor Osimhen. Sulmuesi nigerian raportohet se po kalon një gjendje gripale dhe për këtë arsye nuk është stërvitur me pjesën tejtër te grupit.

Osimhen nuk do tëjetë mungesa e vetme për napoletanët pasi edhe mbrojtësi portugez, Mario Ruin është stërvitur i diferencuar. I gjendur në këtë situatë Spalletti do të shkojë më mungesa të rëndësishme në supërsfidën e javës së 36-të. Të dielën në orën 18:00 Napoli do të pres në shtëpi Interin i cili do të luftojë për një vend në zonën Champions.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga