Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Laçi nis zyrtarisht fazën përgatitore, kurbinasit miqësore me skuadrën shqiptare të Maqedonisë

Shkruar nga NEWSPORT

Laçi ka nisur zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri pak ditë më parë teksa një grup lojtarësh zhvilloi seancën e parë. Nën urdhërat e trajnerit Stavri Nica u stërvitën një grup i reduktuar lojtarësh pasi një pjesë e mirë e skuadrës së vjetshme është larguar duke përfshirë emra të bujshëm si Guindo, Shkurtaj, Turka, Selmani e Mazrekaj.

Drejtuesit po punojnë për rindërtimin e ekipit të ri dhe kanë afruar disa emra mjaft me perspektivë nga kampionatet e moshave. Do të ketë ende shumë afrime dhe trajneri Nica do të provojë lojtarët në këtë fazë përgatitore.

Mënyra më e mirë janë testet miqësore dhe pikërisht ditën e nesërme do të zhvillohet e para. Bardhezinjtë do të përballen me skuadrën shqiptare të Maqedonisë së Veriut, Voska Sport e cila sapo ka siguruar ngjitjen në Superligën fqinje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga