Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KUPA E SHQIPERISE

Shkodranët kërkojnë “hakmarrjen”, Egnatia është “macja e zezë” e kuqebluve

Shkruar nga NEWSPORT
Shkodranët kërkojnë “hakmarrjen”, Egnatia
Egnatia - Vllaznia

Vllaznia – Egnatia është gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Shqipërisë që do të luhet ditën e sotme në orën 18:00. Një duel mjaft delikat sidomos për shkodranët që në “Loro Boriçi” do të kërkojnë fitoren për të siguruar edhe kualifikimin në finale.

Kuqeblutë duhet të përmbysin humbjen 1-0 në sfidën e parë dhe per të siguruar më pas edhe kalimin në finalen e Kupës, që është një nga objektivat e kësaj skuadre në këtë sezon. Dueli i së mërkurës do të jetë sfida e 4-të mes tyre në historinë e Kupës së Shqipërisë.

Statistikat tregojnë se rrogozhinasit janë ekipi që dominon ndaj shkodranëve. Në 3 sfidat direkte mes tyre Skuadra e Edlir Tetovës i aka dalë të sigurojë 2 fitore dhe një sfidë ka përfunduar në barazim. Në këtë mënyrë kuqeblutë e Qatip Osmanit do të tentojnë fitoren për të thyer “tersin” në Kupë dhe më pas për t’u ‘hakmarrë’ ndaj tyre për shkak se Egnatia i ka eleminuar 1 vit më parë në gjysmëfinalen e Kupës, me rrogozhinasit që më pas do të triumfonin në finale ndaj Tiranës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga