Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KUPA E SHQIPERISE

Edlir Tetova nuk ‘ngopet’ me finalen: Egnatia i do të dyja trofetë

Shkruar nga NEWSPORT
Edlir Tetova nuk ‘ngopet’ me finalen: Egnatia i do të dyja

Trajneri i Egnatias, Edlir Tetova foli pas kualifikimit për herë të dytë rradhazi në finalen e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit arritën të kalonin Vllazninë me dy ndeshje ku të parën e fituan 1-0 në shtëpi, ndërsa në të kthimit barazuan 1-1 në 120 minuta lojë. Tetova ndihet krenar për arritjen e skuadrës dhe në prononcimin për MCN TV, shprehet kështu:

Një kualifikim i çmuar për mënyrën si shkoi loja. Dy dëmtime në pjesën e parë na prishën planet, por në të dytën, në momentin më të mirë u ndëshkuam me kartonin e kuq të Aleksit.

Të dy trofetë në Rrogozhinë? Kontigjenti është, për këtë kemi punuar. I kemi forcat për të dy trofetë. Jemi në Finale dhe do ta tentojmë, titullin do ta kërkojmë me dinjitet.

Unë u kërkova lojtarëve të jenë të kujdesshëm në 25 minutat e para, pas këtyre do të kishim një fytyrë tjetër. Dëmtimet në fillim na nxorrën jashtë atij segmetni që bëjmë gjithmonë. Në pjesën e dytë ne morëm përsipër lojën dhe më pas erdhi kartoni i kuq.

E mendoja të vështirë pasi luajnë dy skuadra që duan finalen dhe dihet. Përfituam nga pjesa e entuziazmit të Vllaznisë. Na bllokoi rrugëdaljen se nuk është e thjeshtë, por mendoj që më pas çdo gjë mori një rrjedhë të mirë të skuadrës sime deri në kartonin e kuq.

Përsëri Vllaznia, tani në kampionat? Është ndeshej e vështirë, e para me të dytë. Sot iku, gëzohemi, por është gëzim momental pasi të dielën na pret prapë Vllaznia.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga