Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kukësi nis merkaton, drejtuesit e klubit në marrëveshje me sulmuesin maroken

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi nis merkaton, drejtuesit e klubit në marrëveshje me

Kukësi po mendon që tani për merkaton e janarit. Pas ecurisë jo fort të mirë dhe zhgënjimit në pjesën më të madhe nga afrimet në mekaton e verës, drejtuesit e klubit verilindor kanë nisur nga puna për të lidhur kontaktet e para me menaxherët e disa lojtarëve.

Së fundmi bëhet fjalë për Hamza Haban, i cili luan në Marok, ku bën pjesë në ekipin Olimpik safi, klub i cili renditet në vendin e dytë në kampionat. Në tetë takimet ku sulmuesi maroken ka luajtur, ka arritur të shënojë 4 gola.

Quhet Hamza Haba dhe luan në elitën e futbollit maroken, ku është pjesë e ekipit Olimpik Safi, që aktualisht është i dyti në kampionat pas tetë ndeshjes të luajtura, Haba ka shënuar 4 gola. Haba është i huazuar te ekipi i Olimpik Safi, pasi kartonin e lojtarit e a FAR Rab. Mësohet se, Kukësi  ka pasur kontaktet e para me lojtarin dhe menaxherin e tij dhe pritet që ditët në vazhdim të zbulohet nëse do të ketë një marrëveshje mes dy palëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga