Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kroacia dhe Uellsi duel në distancë për kualifikimin, në fushë zbret edhe Kosova. Mësoni SFIDAT e fundit në kualifikuese

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmjen e sotme do të luhen ndeshjet e fundit të kualifikueseve, ku do të mësohen edhe skuadrat e radhës që do të presin biletën për në Gjermani vitin  e ardhshëm. Më interesante janë ndeshjet e grupit D, ku do të luftohet për një biletë.

Kroacia pret Armeninë në orën 20:45 dhe kroatët kanë detyrim vetëm 3 pikët për të vazhduar rrugëtimin në këtë kompeticion, pasi në se humbasin dhe Uellsi mposht Turqinë do të mbetnin jashtë Euro 2024. Uellsi do të kualifikohej si e dytë e grupit, pasi turqit kanë prerë biletën për në Gjermani.

Ndërkohë në fushë do të zbresë edhe Kosova. “Dardanët” do të synojnë fitoren ndaj Bjellorusisë në “Fadil Vokrri” për të mbyllur kualifikueset me fitore.  Gjithashtu Zvicra do të duelojë në transfertë me Rumaninë në po të njëjtën orë. Edhe Franca luan në transfertë ndaj Rumanisë.

[caption id="attachment_713013" align="alignnone" width="683"]Ndeshjet e sotme ne Euro 2024 Ndeshjet e sotme ne Euro 2024[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga