Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

EKSKLUZIVE/ Klauzola në kontratë, Kupa mban Egbonë në krye të Prishtinës

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Klauzola në kontratë, Kupa mban Egbonë në krye
Krasniqi dhe Egbo

Prishtina e mbylli sezonin në vendin e 5-të në tabelën e renditjes së Superligës së Kosovës, por fitorja në gjysmëfinalenm e Kupës i ka dhënë një tjetër motivim kryeqytetasve.

Trajneri, Emannuel Egbo i prirur për t’u larguar pasi mbylli sezonin në vendin e 5-të, por Newsport.al të qëndrojë në rast se do të arrijë të fitojë Kupën e Kosovës, finale të cilën do ta zhvillojnë përballë Ballkanit të Ilir Dajës.

Ish-trajneri i Tiranës e ka në klauzolë se në rast se do të fitojë Kupën, do t’i rinovohet kontrata edhe për 1 vit. Pra, tekniku nigerian shpreson që ekipi i tij të triumfojë përballë Ballkanit në Kupë, në mënyrë që të vazhdojë aventurën me Prishtinën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga