Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KOSOVA emocionon me videon për kualifikueset e Euro 2024: Nga dhimbja në lavdi, historia ime dardane

Shkruar nga NEWSPORT
KOSOVA emocionon me videon për kualifikueset e Euro 2024: Nga dhimbja

Kosova përvesh mangët për të nisur kualifikueset e Euro 2024, ku shpresojnë dhe dëshirojnë që të arrijnë në kampionatin europian 2024, që zhvillohet në Gjermani. Por përpara transfertës izraelite, sfidë që do të luhet ditën e nesërme duke nisur që nga ora 18:00, dardanët kanë publikuar një video në rrjetet sociale.

Një video emocionuese që të “rrënqeth mishin” me sloganin “Nga dhimbja në lavdi, historia ime dardane” kërkohet që të arrihet edhe suksesi historik.

Dhurata për secilin futbollist të grumbulluar për dy sfidat e këtij muaji duke kthyer dhe kujtuar kështu historinë dhe të kaluarën, por edhe duke u motivuar për të ardhmen.

“Nga Fadil Vokrri deri në Allianz Arena, le të jehojë besa-besë e le të valvitën flamujt bashkë, sepse jemi Kosova, jemi Dardanët dhe kjo është historia jonë”, është një nga fjalitë që  thuhet në video.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga