Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Kokë më kokë” për mbijetesën, Laçi në Rrogozhinë kërkon kthesën

Shkruar nga NEWSPORT
“Kokë më kokë” për mbijetesën, Laçi

Laçi do të udhëtojë në Rrogozhinë për të sfiduar Erzenin në “Egnatia Arena”, takim që do të luhet ditën e sotme në orën 14:00. Një duel “kokë më kokë” për mbijetesën mes dy ekipeve, me kurbinasit që synojnë t’i largohen “Play-Out”, ndërsa shijakasit për t’iu larguar fundit.

Laçi nuk po kalon një periudhë të mirë në 2 muajt e fundit. Bardhezinjtë nuk gëzojnë asnjë fitore në kampionat, që nga suksesi i marrë 1 me 2 kundër Partizanit te “Arena e Demave”.

Në rrogozhinë janë të dënuar vetëm për fitoren dhe do të synojnë që të kthehen te rezultatet pozitive në kmapionat, pasi prej më shumë se 7 ndeshjesh nuk arrijnë dot te 3 pikët. Armando Cungu gjithashtu do të kërkojë edhe fitoren e parë në stolin e kurbinasve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga