Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Kokë më kokë” për fitoren, një fierak gjykon në sfidën Laçi - Teuta

Shkruar nga NEWSPORT
“Kokë më kokë” për fitoren, një fierak

Dueli mes Laçit dhe Teutës është do të jetë shumë i luftuar, me dy ekipet që kërkojhnë vetmë 3 pikët për të arritur te objektivat e tyre. Kjo përballje do të luhet në stadiumin e Laçit duke nisur që nga pra 13:30.

Kurbinasit e Mirel Josës kërkojnë fitoren në shtëpi për të qëndruar sa më afër “Final – Fourt”. Ndërkohë nga ana tjetër durrsakët mbajnë vendin e fundit në klasifikim dhe tentojnë rezultat pozitiv për t’iu larguar zonës së ftohtë.

FSHF-ja ka vendosur për arbitrat e këtij takimi, me “Neësport,al” që ka mësuar edhe emrat e tyre. kryesorë do të jetë Kreshnik Cjapi, ndërsa do të ndihmohet nga Ridiger Çokaj dhe Delin Kasa. Arbitër i 4-të do të jetë Erjon Bastari, teksa VAR-i i është besuar Juxhin Xhajës, ndërsa në Avar do të jetë Alfred Shkreta.

Laçi – Teuta:

Arbitër kryesorë: Kreshnik Cjapi

Asistent 1: Ridiger Çokaj

Asistent 2: Delin Kasa

Arbitër i 4-të: Erjon Bastari

Var: Juxhin Xhaja

Avar:Alfred Shkreta

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga