Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Kishim shumë dëshirë për të fituar, por lamë hapësira në prapavijë”, Rrahmani: Izraeli? Po diskutojmë me klubin

Shkruar nga NEWSPORT
“Kishim shumë dëshirë për të fituar, por

Napoli dhe Union Berlin nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 mes tyre në sfidën e vlefshme për Champions League. Një rezultat që “dhemb”  për napolitanët që tashmë do të kërkojnë maksimumin e pikëve në dy ndeshjet e mbetura.

Pas ndeshjes Amir Rrahmani ka folur për mediat, ndërsa ka shpejguar se spe skuadra e tij bëri një hap “fals” në Champions. Ndër të tjera theksoi se ende nuk e di nëse do të mund të jetë i gatshëm për duelin me Izraelin.

 “Goli i barazimit? Ishte një goditje këndi në favorin tonë, mund të shënonim të dytin, por e pësuam në kundërsulm. Nuk ishim mjaftueshëm të organizuar në mbrojtje. Golin e pësuam në fillimin e pjesës së dytë dhe më pas tentuam me gjithë mundësitë për të shënuar sërish. Nuk ia dolëm, madje lamë shumë hapësira në prapavijë, por kjo erdhi vetëm si pasojë e dëshirëss së madhe për të fituar.

Jemi në vend të dytë në grup, por mungon shumë pak për t’u kualifikuar dhe kjo është e rëndësishme. Futbolli kështu e ka, nëse nuk e mbyll ndeshjen atëherë e pëson. Duhet të mësojmë nga gabimet.

Ndeshja me Izraelin? Është një çështje për të cilën po diskutojmë dhe nuk kemi marrë ende një vendim. Po flasim me klubin dhe federatën”, u shpreh Rrahmani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga