Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Këndoi pas fitores në EuroDerbi, tifozët: Do të të bëjmë të gëlltisësh gjuhën

Shkruar nga NEWSPORT
Këndoi pas fitores në EuroDerbi, tifozët: Do të të

Pas fitores së Interit ndaj Milanit në gjysmëfinalet e Champions League ajo që ra në sy ishte veprimi i mbrojtësit zikaltër, Federico Dimarco. Mbrojtsi mori mikrofonin në dorë duke kënduar pas ndeshjes dhe kjo gjë nuk është pritur mirë nga tifozët kuqezinjë.

Pas këtij gjesti nga ana e lojtarit kanë qenë disa tifozë që i kanë vendosur një baner poshtë shtëpisë mbrojtësit. Baneri kishte mbishkrimin: "Dimarco mendo të luajë ose do të bëjmë të gëlltisësh gjuhën". Fillimisht u mendu se ishin ultrasi e “Curva Sud” por këto zëra janë hedhur poshtë nga tifogrupi.

Pas këtij baneri ka qenë vetë futbollisti që u ka kërkuar falje tifozëve kuqezinjë. " Të martën në mbrëmje pas ndeshjes e lashë veten të shkoja për Një moment lehtësie. Doja t'u kërkoja falje të gjithë tifozëve të Milanit që u ndjenë të ofenduar", ka thënë Dimarco.

https://twitter.com/_CurvaNord69/status/1659345658631929856?s=20

https://twitter.com/salines_simone/status/1659323589219217415?s=20

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga