Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA II

KATEGORIA E DYTË/ Luftëtari ‘shpartallon' Maliqin, 3 pikë për Butrintin dhe Shkumbinin (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Luftëtari ‘shpartallon' Maliqin, 3
Kategoria e dyte

Janë mbyllur 5 ndeshjet e sotme të grupit B në Kategorinë e Dytë. Këto takime ishin të vlefshme për javën e 18-të të kampionatit, teksa janë shënuar 13 gola.

Luftëtari ka fituar me rezultatin 4-0 përëballë Maliqit, ndërsa Oriku është përmbysur nga Devolli, teksa këto të fundit triumfojnë në shtëpi me shifrat 2-1.

Fitore ka marrë edhe Butrinti që ka triumfuar 1-0 ndaj Labërisë në transfertë, ndërsa 2-1 po në transfertë ka fituar edhe Shkumbini ndaj Turbinës. Delvina ka ndalur në shtëpi skuadrën e Pogradecit, me ekipet që nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 mes tyre.

Rezultatet:

Luftëtari – Maliqi 4 -0

Devolli – Oriku 2 - 1

Delvina – Pogradeci 1 - 1

Labëria – Butrinti 0 -1

Turbina – Shkumbini 1 - 2

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga