Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

VIDEO/ Besa nuk ndalet, mposht Kastriotin dhe del nga "Play-Out"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Besa nuk ndalet, mposht Kastriotin dhe del nga "Play-Out"
Besa e Kavajës

Besa e Kavajës ka fituar në shtëpi përballë Kastriotit në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Katëgorisë së Parë. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Luz i vogël”, përfundoi me rezultatin 3-2 në favor të Besës.

Ermir Spahiu shënoi dy herë për skuadrën e Besës, në mintuën e 20’ dhe të 73’, teksa në minutën e 62’ ishte Ba ai që tundi rrjetën. Ndërsa për Kastriotin, shënuan dy herë nga penalltitë, Neziri në minutën e 37’ dhe Marinaj në të 90’.

Me këtë fitore, besa shkon në vendin e shtatë me 31 pikë, por mbetet ende e rrezikuar për rëniën nga Kategoria. Në krahun tjetër me 1 pikë më pak se kavajasit, Kastrioti renditet i 10-ti.

Golat e sfidës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga