Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

“Shpërbëhet” Kukësi, Tafas dhe Rroku marrin me “vete” edhe 6 lojtarë të tjerë

Shkruar nga NEWSPORT
“Shpërbëhet” Kukësi, Tafas dhe Rroku marrin me
Kukesi

Kukësi ka nisë të “shpërbëhet”. Pas Angelo Tafas dhe Kristian Rrokut janë edhe 6 lojtarë të tjerë që kanë vendosur të largohen nga verilindorët.

Sipas "Futbolli në Shqipëri" bëhet fjalë për Franci Lala, Melos Zenunaj, Nicolai Solodovnicov, Kleandro Lleshi, Franko Lamço dhe Vasil Zhongo. Thuajse 1 skuadër e tërë që largohet, me futbollistët që “braktisin” anijën në një moment mjaft të vështirë për kuksianët. Mungojnë ende zyrtarizimi nga ana e klubit.

Këto nuk do të jenë të vetmit, pasi nga Kukësi priten të tjera largime të rëndësishme. Me rënien në Kategorinë e Parë, duke se gjithçka do të ndryshojë te verilindorët, për të ndërtuar më pas një tjetër cikël nga fillimi. Kujtojmë se Kukësi nuk ia dolën të mbijetojnë në Superiore, ku pas 12 sezonesh do të rinisin gjithçka nga Kategoria e Parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga