Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Jurgen Goxha ngre në ‘piedestal’ Mëllugjën: Edhe 100 vjeç, ‘6-shi’ më i mirë në Shqipëri

Shkruar nga NEWSPORT
Jurgen Goxha ngre në ‘piedestal’ Mëllugjën: Edhe 100
Donald Mellugja dhe Jurgen Goxhaj

E djeshmja ishte një ditë e veçantë për Donald Mëllugjën. Mesfushori festonte ditën e lindjes dhe mbushi 29 vite jetë.

Mes urimeve të shumta nga miq, të afërm e figura të sportit, në sy ra edhe ai i Jurgen Goxhës. Mbrojtësi ngre në piedestal mikun e tij teksa jo vetëm i uron 100 vite jetë, por e quan edhe si mesfushorin 6-sh më të mirë në Shqipëri.

“Edhe 100 vjeç, 6-shi më i mirë në Shqipëri”, shkruan Goxha teksa ndan një foto kur të dy luanin për Egnatian.

Mëllugja vijon të jetë pjesë e Erzenit që tani do të garojë në Kategorinë e Parë, ndërsa Goxha u largua nga Bylis dhe ende s’ka vendosur për të ardhmen.

Jurgen Goxha ngre në ‘piedestal’ Mëllugjën: Edhe 100
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga