Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Të gjithë 'sy e veshë' në “Elbasan Arena”, Bylis – Elbasan mbyll sezonin e Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë 'sy e veshë' në “Elbasan
Elbasani - Bylis

Ditën e sotme do të luhet ndeshja e fundit e Kategorisë së Parë. Kështu Bylis – Elbasani do të ulë siparin e këtij sezonit, teksa në “Elbasan Arena” dy ekipet do të vihen përballë njëra-tjetrës në orën 17:00.

Një duel pa shumë rëndësi, i cili do të vlejë për statistikë, pasi Elbasani është shpallur kampionë i Kategorisë së Parë dhe ka siguruar ngjitjen në Superiore së bashku me Bylisin. Por ditën e sotme në Elbasan do të jetë festë.

Skuadrës së Nevil Dedes do t’i dorëzohet trofeu i kampionit dhe vendasit kanë oragnizuar një festë për të festuar bashkë me tifozët këtë arritje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga