Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

4 ekipe do të luajnë ndeshjen e “jetës”, vendosen sot verdiktet e “Play-Out” (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT
4 ekipe do të luajnë ndeshjen e “jetës”, vendosen sot
Kategoria e Parë

Kategoria e Parë luan sot 5 nga 6 ndeshjet e fundit të kampionatit. E vetmja enigmë në këtë kampionat është “Play-out”, ku 4 ekipe do të luftojnë në distancë për të shmangur vendin e 9 dhe 10-të.

Kështu mes tyre për t’i shpëtuar “Play-Out” do të luftojnë Kastrioti, Lushnja, Burreli dhe Besa. Të 4 ekipet do të luajnë ndeshjen e “jetës” ditën e sotme. 5 ndeshjet e sotme do të luhen në të njëjtën orë.

Ndërkohë dueli mes Bylis dhe Elbasanit do të luhet ditën e nesërme në “Elbasan Arena” në orën 17:00. N ëkëtë sfidë do t’i dorezohet trofeu skuadrës së Elbasanit, me këto të fundit që janë shpallur kampionë të Kategorisë së Parë.

Kategoria e Parë / Java 33

Kastrioti – Korabi                                   08.05.2024                               16:00

Tomori – Lushnja                                   08.05.2024                               16:00

Besa – Flamurtari                                   08.05.2024                               16:00

Burreli – Apolonia                                  08.05.2024                               16:00

Luzi 2008 – Vora                                    08.05.2024                               16:00

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga