Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kategoria e Dytë/ Egnatia feston suksesin, triumf dhe Kategori e Parë për ekipin nga Rrogozhina

Shkruar nga NEWSPORT
Kategoria e Dytë/ Egnatia feston suksesin, triumf dhe Kategori e Parë

Egnatia feston ngjitjen në Kategorinë e Parë. Skuadra rrogozhinase ka fituar 2-0 sot takimin kundër Adës së Velipojës dhe është kurorëzuar me kupën e fitueses së Grupit A në Kategorinë e Dytë.

Lojtarët e Egnatias ka festuar këtë triumf në sfidën e sotme të zhvilluar në fushën e stadiumit të Rrogozhinës, ndonëse verdiktin që do të luajë në Kategorinë e Parë e ka arritur disa javë më parë.

Egnatia do të diskutojë të mërkurën edhe trofeun e fitueses së Kategorisë së Dytë në sfidën finale me Naftëtarin që është ekipi që është ngjitur në Kategorinë e Parë përmes Grupit B.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga