Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ 12 ekipe marrin vëmendjen, Elbasani dhe Pogradeci duel në distancë në Grupin B

Shkruar nga NEWSPORT

Kategoria e Dytë do të luajë sërish ditën e sotme disa takime mjaft interesante të javës së 17-të. Skuadrat e grupit B do të zbresin në fushën e lojës për të kërkuar edhe 3 pikët, teksa 12 ekipe do të sfidojnë njëra-tjetrën për fitoren.

Elbasani kryesues do të presë në shtëpi skuadrën e Memaliajt. Po në shtëpi luan edhe Pogradeci i vendit të dytë, teksa do të duelojë me Albpetrol. Labëria ka udhëtuar në tranfertë për të sfiduar Tepelënën, ndërsa Luftëtari do të matë forcat me Shkumbinin. Devolli këtë javë ka përballë Delvinën, Butrinti luan në transfertë ndaj Maliqit.

Të gjitha këto sfida do të luhen duke nisur që nga ora 15:00.

[caption id="attachment_687827" align="alignnone" width="689"] Ndeshjet e sotme ne Kategorine e Dyte[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga