Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Jo vetëm Partizani, edhe Ballkani i Dajës dhe Struga e Duros “ndezin motorët” në Champions

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Partizani, edhe Ballkani i Dajës dhe Struga e Duros

Në mbrëmje do të nisin edhe ndeshjet e turit të parë të Champions League, ku përveç Partizanit edhe dy skuadra të tjera shqiptare do të marrin vëmendjen.

Struga do të jetë skuadra e parë që do të ngre siparin e sfidave të ekipeve shqiptare. Shpëtim Duro do të vihet përballë Zalgiris në shtëpinë e kësaj të fundit. Në orën 18:00 skuadra shqiptare e maqedonisë do të tentojë fitoren për ta nisur me këmbën e mbarë.

Ballkani i Ilir Dajës do të synojë të shkruajë sërish historinë në kompeticionet europiane, teksa gjithçka do ta nisë në shtëpi në “Fadil Vokrri” duke nisur që nga ora 20:45. Përballë do të ketë Ludogorets, një kundërshtar jo shumë i lehtë për ekipin nga Suhareka, por djemtë e Dajës kanë treguar se dinë t’i bëjnë ballë çdo rivali.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga