Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Jo vetëm Hasani mungon në derbi, një tjetër badheblu lë në “baltë” Julian Ahmataj

Shkruar nga NEWSPORT

Tirana dhe Partizani po u japin dorën e fundit përgatitjeve për duelin mes tyre.bi i kryeqytetit do të luhet ditën e nesërme në orën 19:00 në “Air Albania” për të bërë mes tyre edhe llogaritë e javës së 15-të.

Bardheblutë do të kërkojnë medoemos fitoren ndaj rivalëve të tyre, fillimisht për “hakmarrje” dhe së dyti për t’i dhënë fund momentit “JO” që po kalojnë në kampionat dhe 3 pikët në derbi do të ishin “qershia mbi tortë”. Gjithsesi nuk do të jetë aspak e lehtë për ta.

Përveç Florent Hasanit që do të mungojë ndaj demave, një tjetër titullarë rrezikon të lërë në “baltë” Julian Ahmatajn. Bëhet fjalë për Patrick, ky i fundit ditën e djeshme nuk ëhstë stërvitur fare me skuadrën dhe në këtë mënyrë gjasat që të mungojë janë të mëdha.

Gjithsesi gjendja e barazilianit do të shihet deri para sfidës dhe do të jetë Ahmataj që do të thotë edhe “fjalën” e fundit për të.

[caption id="attachment_703981" align="alignnone" width="2048"]Patrick në stërvitjen e fundit me Tiranën/ © Credits facebook.com/kftirana.al Patrick në stërvitjen e fundit me Tiranën/ © Credits facebook.com/kftirana.al[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga