Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Java e 10-të luhet në dy ditë, zbuloni sfidat e Grupit A dhe B në Kategorinë e Dytë  

Shkruar nga NEWSPORT
Java e 10-të luhet në dy ditë, zbuloni sfidat e Grupit A dhe B

Kategoria e Dytë do të zbresë në fushë e lojës ditën e shtunë dhe të dielë për të zhvilluar ndeshjet e javës së 10-të të saj. Takime dhe duele mjaft interesante janë në program, teksa të gjtiha sfudat do të luhen në orën 13:30.

Të shtunën do të zbresin në fushë të gjitha ekipet e grupi A. Andriatiku do të presë Veleçikun, Besëlidhja udhëton në Gramsh. Ndërkohë Shënkolli pret Murlanin, ndërsa Naftëtari do të udhëtojë në Tropojë për te sfiduar Valbonën.  Dy takimet e tjera janë Albanët – Iliria dhe Sopoti – Tërbuni.

Grupi B do të luajë ditën e dielë ndeshjet e kësaj jave. Luftëtari udhëton në Pogradec për të sfiduar vendasit, ndërsa Butrinti pret Devollin. Një tjetër përballje është ajo mes Labërisë dhe Delvinës, Maliqit dhe Këlcyrës s dhe Oriku – Turbina, teksa pushim këtë javë do të jetë Shkumbini.

Ndeshjet e javës së 10-të:

Të shtunën, Grupi A:

Adriatiku – Veleçiku

Gramshi – Besëlidhja

Shënkolli – Murlani

Valbona – Naftëtari

Albanët – Iliria

Sopoti – Tërbuni

 

Të dielën, Grupi B:

Pogradeci – Luftëtari

Butrinti – Devolli

Labëria – Delvina

Maliqi – Këlcyra

Oriku – Turbina

Shkumbini pushim

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga