Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

"Jam shumë i lumtur për fitoren", Theo Hernandez: Titulli kampion? Do punojmë për të mposhtur Interin

Shkruar nga NEWSPORT
"Jam shumë i lumtur për fitoren", Theo Hernandez: Titulli

Milani ka mposhtur Napolin në ndeshjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme e cila ishte e vlefshme për javën e 24-të të Serie A. Sfida që u zhvillua në stadiumin “San Siro”, përfundoi me fitoren minimale 1-0 të vendasve. Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Theo Hernandez.

Teksa është pikërisht ky i fundit që ka folur para mediave pas fitores. Francezi shprehet shumë i lumtur për triumfin ndaj Napolit. Përsa i përket titullit kampion, Theo thotë që po mendojnë vetëm për sfidën e radhës në Europa League përballë Rennes.

“Jam shumë i lumtur për fitoren. E dinim se do ishte ndeshje e vështirë, sepse Napoli është një ekip i tillë. Ne punuam shumë dhe kjo është arsyeja pse fituam. Ne po vazhdojmë të bëjmë punën tonë. Përsa i përket Scudettos, presim. Kur të vijë ndeshja kundër Interit do të punojmë për ta fituar, tani mendojmë për të ndeshjen e së enjtes përballë Rennes”, është shprehur Theo Hernandez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga