Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ja si mund të ndërpritet EURO 2016

Shkruar nga NEWSPORT
Ja si mund të ndërpritet EURO 2016

Frika nga sulmet terroriste pavarsisht masave ekstreme të sigurisë që janë marrë, sërish mbetet prezente. Ekziston një skenar i mundshëm se si mund të ndërpritet kampionati europian sipas asaj çfarë raporton “TheLocal”. Çdo sulm i mundshëm vdekjeprurës mund t’i japë fund Kampionatit evropian të futbollit në Francë. “Euro 2016” është në rrezik të mos zhvillohet deri në finalen e madhe më 10 korrik. Parisi ishte cak i një sulmi të madh terrorist në vitin e kaluar.Kurse, një tjetër sulm i tillë mund të detyrojë organizatorët që për shkak të rrezikut të madh ta anulojnë vazhdimin e garës”, është shkruar në portalin francez vetëm pak orë para se të nisë kampionati europian. Frika është prezente megjithëse masat e sigurisë që janë marrë nga organizatorët janë të shumta jo vetëm në stadiumet ku do të luhen ndeshjet, por dhe në aeroporte, rrugët e qyteteve franceze, qëndra tregtare, stacione metrosh apo kudo tjetër ku do të ketë grumbullim tifozësh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga