Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inzaghi i rikthehet derbit të kaluar: Giroud bëri faull, gjithçka do ndryshonte për Scudetton

Shkruar nga NEWSPORT
Inzaghi i rikthehet derbit të kaluar: Giroud bëri faull,

Në një intervistë për Sportmediaset, trajneri i Interit, Simone Inzaghi , i është rikthyer të folurit për derbin e sezonit të kaluar të humbur nga zikaltërit, i cili më pas rezultoi vendimtar për Scudetton.

"Giroud bëri një faull të qartë ndaj Sanchez në golin e parë. të cilën arbitri që ishte tre metra larg mund ta kishte fishkëllyer dhe ndoshta gjithçka do të kishte ndryshuar, por historia nuk bëhet me nëse dhe por dhe fatkeqësisht e humbëm atë derbi në rikthim”.

Atë derbi, Milani e fitoi me shifrat 2-1 ku të dy golat u shënuan nga Giroud që solli edhe përmbysjen e ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga