Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Interi përforcohet para Veronës, 3 “armë” plus për Simone Inzaghin

Shkruar nga NEWSPORT
Interi përforcohet para Veronës, 3 “armë” plus

Para duelit me Veronan, Simone Inzaghi merr në lajm shumë të rëndësishëm. Lautaro Martinez dhe Federico Dimarco kanë zhvilluar të plotë stërvitjen me pjesën tjetër të skuadrës.

Të dy lojtarët kanë marrë ngarkesën e duhur dhe do të jenë të gatshëm për duelin e së shtunës, ku zikaltërtit do të  presin në shtëpi Veronan, takim që do të startojë në orën 12:30. Argjentinasi dhe italiani kanë kaluar këshut dëmtimin.

Për aktivizimin e tyre Inzaghi do të vendosë para ndeshjes. Edhe Hakan Calhanoglu do të marrë vendin e tij në formacion, pasi tashmë turku ka kaluar gjendjen gripale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga