Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BASKETBOLL

Incidenti në Kosovë, reagojnë tifogrupi: Hapni burgje, do i djegim në çdo ndeshje, ato na dogjën shtëpitë

Shkruar nga NEWSPORT
Incidenti në Kosovë, reagojnë tifogrupi: Hapni burgje, do i

Incidenti i ndodhur gjatë sfidës së basketbollit në Kosovë ka marrë rrejdhë tjetër. Tifogrupi i ekipit Vëllaznimi, “Kuqezinjtë e Jakovës” kanë reaguar ashpër ndaj masve të ndërmarra nga policia e shtetit.

Pas disa arrestimesh të pjestarëve të këtij tifogrupi, menjëherë me anë të një postimi kanë reaguar duke u bërë thirrje, policisë dhe shtetit.

Reagimi:

“Këtë komunikim po e nisim me një urim. Urime ia dolet t’i gëzoni zagarët tuaj, policia ndërmori masa, dhe po arreston djemt e Kuqezinjeve. Po ua bëjm me dije, hapni burgje, se do djegim çdo ndeshje flamurin e tyre. Ne na dogjën shtëpitë, familjarët dhe zemrat tona, askush nuk hetoi asgjë. Ishim prezent në të gjitha luftrat, në të gjitha frontet, ne jemi bijtë e dëshmorëve, e luftëtarëve të qytetit tonë, ne ua kemi borgj t’ua mbrojmë nderin”, thuhej ndër tjera në postimin e tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga