Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ilir Daja i beson tregut shqiptar, Ballkani gati 250 mijë euro për sulmuesit e kryeqytetasve

Shkruar nga NEWSPORT
Ilir Daja i beson tregut shqiptar, Ballkani gati 250 mijë euro për

Ballkani po tregohet mjaft aktiv në merkato për repartin e sulmit. Është fundi i merkatos së dimrit dhe objektivat e suharekasve janë treguar Albers Keko i Partizanit dhe Denisson i Dinamos. Ballkani thuhet të ketë ofruar respektivisht 150 dhe 100 mijë euro për sulmuesit e dy klubeve kryeqytetase.

Një investim në total prej 250 mijë eurosh që mesa duket është aprovuar nga Ilir Daja. Ngurrimi vjen nga Dinamo dhe Partizani, që po negociojnë. Trajneri dy herë kampion në Kosovë, e njeh tregun shqiptar.

Për këtë kërkohet sforco e fundit nga klubi në repartin ofensiv, që të jenë më të sigurt drejt titullit kampion. Ballkani merr pjesë prej 2 sezoneve në Conference League dhe financat e klubit duken mirë, për të investuar pa problem në Superiore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga